قدرت مهربانی در هدیه دادن

کسانی که قدرت بخشش و بخشیدن را تجربه کرده اند، می توانند لذت واقعی این عمل مهربانانه را گواهی دهند. شناخت این افراد، اندیشه شخص اهدا کننده را نشان می دهد. برای میلیون ها انسان در سراسر جهان، عمل هدیه دادن یک فعل مهربانی برای دوستان، خانواده و حتی افراد غریبه است که ممکن است به یک مورد خاص نیاز داشته باشند.

احساسات هدیه گیرنده

کسانی که هدیه دریافت می کنند، قطعا فواید هدیه را احساس می کنند، چرا که آنچه از نظر عاطفی و احساسی دریافت می شود، اعتبار بیشتری از ارزش مالی آن دارد.

هدیه عبارتست از بیان فکر و احساس دلگرمی و عشق که از طرف اهدا کننده به هدیه گیرنده منتقل می شود و او نیز این احساسات را دریافت می کند.

دریافت هدیه برای کودکان، اغلب یکی از خاطره انگیزترین تجربه هاست، به خصوص در روز تولد و یا در روزهای تعطیل. کودکان احساس کامل از دریافت هدیه را نشان می دهند به همین دلیل بزرگترها این احساسات را بهتر دریافت و درک می کنند.

احساسات مرتبط با هدیه دادن

احساساتی هستند که هنگام انتخاب یک هدیه برای کسی که به او اهمیت می دهید، به وجود می آیند و شما از طریق هدیه دادن می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. احساس رضایت، امید، سخاوتمندی و پاداش از جمله احساساتی است که از اهدا کننده به هدیه گیرنده منتقل می شود. در این برهه هم گیرنده و هم اهدا کننده لذت می برند و به رضایت درونی می رسند.

در حالی که ممکن است احساسات فوری و زودگذر باشند، اما اثر احساسی آن در طولانی مدت غیرقابل انکار است که در واقع پیوند بین افراد را عمیق تر می کند. پیوندی عمیق، که با گذشت زمان شاید تصور نشود که از اثرات اولین هدیه است.

وقتی هدیه می دهید واحساس شادی و قدردانی طرف مقابل را می بینید، واکنش شما در مقابل این احساس، چیزی جز شعف و رضایت مندی نیست.

سلامتی روان

همین که احساس شادی و رضایت قلبی برای هر دو طرف ایجاد شود، یک گام به سلامت روان و احساس نزدیکتر شده ایم. انسان به تعالی روحی و روانی نمی رسد مگر این که از همین گام های کوچک شروع کند.

احساس خوشبختی: یک مطالعه در سال 2008 نشان داد که هدیه دادن در واقع احساس خوشبختی بیشتری را در فرد ایجاد می کند. در این مطالعه و آزمایش روی افراد مختلف، این احساس خوب که بعد از هدیه دادن شکل می گرفت به حدی بود که تاثیر عمیقی بر زندگی شرکت کنندگان داشت، زیرا از آن ها خواسته شده بود بیش از شش هفته از زمان خود را به این آزمایش اختصاص دهند. احساس خوشبختی و شعف در واقع روحیه آن ها را بالا برده و این امر به مقابله با احساسات منفی کمک کرده بود.

کاهش استرس: طبق مطالعات انجام شده، همان طور که هدیه دادن به شما احساس شادی و خوشبختی می دهد، پس می تواند استرس و تنش را از زندگی شما نیز بکاهد. کاهش استرس نه تنها به شما در احساس شاد بودن کمک می کند، بلکه می تواند سلامت کلی شما را نیز بهبود ببخشد. استرس بیش از حد می تواند منجر به آسیب پذیری بدن در مقابل انواع بیماری ها شود و حتی احتمال سکته مغزی و قلبی را افزایش می دهد. این بدان معناست که هدیه دادن باید بخشی منظم از زندگی شما باشد تا کمکی به رفع استرس در شما شود، چرا که هدیه دادن آرامش و رضایت قلبی را به همراه دارد.

مجموعه وادا لاکچری، با تیم مجرب و حرفه ای خود، شما را در مسیر یاری خواهد کرد تا بدون دغدغه فکری و استرس بهترین ها را برای کسانی که دوستشان دارید به ارمغان آورید.

وضعیت سلامت روان: وضعیت سلامت روان از احساس خوشبختی و رهایی از استرس ناشی می شود که این موضوع کاملا مشهود است و دیگران این تغییر و بهبودی را به شما خواهند گفت. هدیه دادن، با خود شادی و شعف و رضایت درونی به همراه دارد که این موارد در بلند مدت سبب سلامت روان فرد هدیه دهنده می شود.

ارتقاء قدردانی: قدردانی احساسی قدرتمند است که این روزها به اندازه کافی مورد استفاده قرار نمی گیرد. عمل هدیه دادن می تواند در واقع احساس شگفت انگیزی را در مردم به وجود آورد و به نوبه خود روحیه آنها را نیز تقویت کند. سپاسگزاری هم چنین به برطرف کردن احساسات منفی که ممکن است با گذشت زمان ایجاد شود، کمک می کند، که به نوبه خود به معنای این است که می توان روابط را تقویت کرد و یا سوء­تفاهم ها را برطرف نمود. به هر حال احساس قدردانی، احساسی قدرتمند است که عمیقا بر انرژی های شخص تاثیر می گذارد.

ارتقای روابط اجتماعی: هدیه دادن مُسری است و دیگران را به این فعل، ترغیب می کند. وقتی شما به کسی هدیه می دهید او نیز در صدد شاد کردن شما برمی آید، چرا که شما نیز دقیقا همین احساس را به او داده اید. مسلما زمانی که با سخاوت و بدون چشم داشت به کسی هدیه می دهید و بعد از مدتی هدایایی دریافت می کنید، به این موضوع می رسید که عمل سخاوت مندانه شما در حال گسترش است و بر روی دیگران نیز در حال عمل کردن است. این شادی در حال گسترش است و همه اطراف شما را انرژی مثبت احاطه کرده است.

البته هدیه دادن روابط اجتماعی شما را نیز قوی تر می کند و پیوندهایی که درون آن ها زندگی می کنیم را تقویت می کند. با نزدیکتر شدن به کسانی که به آنها اهمیت می دهیم، راهی را برای برقراری ارتباط بهتر باز می کنیم. در نتیجه این موارد، احساس مثبت تری نسبت به اوضاع خواهیم داشت و احساس خوشبختی به مرور افکارمان را خواهد گرفت.

به طور کلی هدیه دادن کمک می کند که جهان به مکانی بهتر برای زندگی، تبدیل شود.

تیم وادا لاکچری، با نیت اشاعه انرژی مثبت و خوشحال کردن کسانی که دوستشان دارید، بهترین ها را در کنار هم فراهم کرده تا شما مسیر راحت تر و سالم تری برای ادامه راه داشته باشید.

چرا هدیه دادن مهم است؟

قانون هدیه دادن

"" اضافه شد